+strona główna   +dodaj do ulubionych    Ostsee Dziś są imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
Szczyrk - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje

Szukaj na stronie


Linki

Karkonosze
noclegi góry, morze, jeziora
Urlaub Polen

online: (2)

Szczyrk informacje -

Atrakcje

Skrzyczne (1257 m n.p.m.)
Najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Ze Szczyrku na Skrzyczne prowadzą dwa szlaki turystyczne (zielony i niebieski). Wejście na szczyt zajmuje około 2 h 15 min. Ze Skrzycznego roztacza się wspaniała panorama na Beskid Żywiecki, okolice Żywca i Jeziora Żywieckiego. Przy bezchmurnej pogodzie możemy dostrzec Babią Górę, a nawet Tatry. Na szczycie znajduje się schronisko PTTK, taras widokowy, ścianka wspinaczkowa, górna stacja kolejki linowej, a także Radiowo - Telewizyjny Ośrodek Nadawczy. Zimą Skrzyczne jest rajem dla amatorów białego szaleństwa. Na stokach Skrzycznego znajduje się również bardzo trudna, wyczynowa trasa zjazdowa posiadająca licencję Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS na rozgrywanie różnych zawodów w narciarstwie alpejskim. Skrzyczne jest bardzo popularne wśród miłośników paralotniarstwa.

Wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne
Dolna stacja kolejki mieści się przy ul. Myśliwskiej 45 (tel. 817 86 20), niedaleko przystanku PKS Szczyrk Kolejka. Wyciąg podzielony został na dwa odcinki:
  1. Szczyrk - Hala Jaworzyna
  2. Hala Jaworzyna - Skrzyczne.
Przejechanie jednego odcinka trwa około 15 minut. Wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne czynny jest przez cały rok. Kolej kursuje codziennie, od godz. 8.30 do godz. 17.15 (ostatni zjazd ze Skrzycznego). Opiekunowie grup oraz dzieci do lat 4 - gratis. Istnieje możliwość przewożenia rowerów.

Sanktuarium Na Górce
Pochodzący z 1912 roku kamienny kościół Matki Boskiej Królowej Polski, znajduje się na południowym stoku Magury. Górka stała się miejscem pielgrzymek, dzięki temu, że w 1894 roku pewnej pasterce Juliannie Pezdzie ukazała się Matka Boska. Wieść bardzo szybko się rozeszła i odtąd Górka stała się miejscem Kultu Maryjnego. Obecnie świątynią opiekują się oo. salezjanie. Siedząc na ławeczce nieopodal kościoła możemy delektować się ciszą i wspaniałymi widokami okolicznego krajobrazu. Niedaleko kościółka znajduje się ścieżka wiodąca do leśnej kapliczki ze źródłem, posiadającym (ponoć) uzdrawiającą moc.

Beskidzka Galeria Sztuki
43-370 Szczyrk, ul. Myśliwska 60, tel. (0 33) 817 87 16 - znajduje się tu ekspozycja głównie współczesnego malarstwa i ceramiki. W galerii organizowane są również "Spotkania ze sztuką" (wykłady o sztuce, warsztaty plastyczne, koncerty muzyki klasycznej, wieczory autorskie poetów i pisarzy), a także imprezy folklorystyczne. Galeria czynna jest codziennie od 10.00 do 20.00.

Drewniany Kościół Św. Jakuba
Zbudowano pod koniec XVIII wieku, a następnie rozbudowano w latach 1937-39. Świątynia jest najcenniejszym zabytkiem Szczyrku. Wystrój wnętrza jest w stylu późnobarokowym. W kościele można podziwiać trzy ołtarze, liczne obrazy, a także chrzcielnicę kamienną i trzy kamienne kropielnice z początku XIX wieku. Na wieży kościoła umieszczony jest dzwon pochodzący z 1691 roku.

Kamienne figury przydrożne z I połowy XIX wieku.

strona czytana 81420


Polecamy
Korzystanie z serwisu www.szczyrk.popracy.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

| Polanica Zdrój | Jelenia Góra noclegi | Międzyzdroje | Urlop w Polsce | Jelenia Góra | Noclegi w Polsce |

Serwisy turystyczne popracy.pl
Copyright © 2004 - 2023 Tenet